Jak moc jsme ovlivněni kulturou Japonska?

Výrazy, jako je například sushi, kimono, origami, bonsaj nebo Suzuki, nejsou ani zdaleka české, ale za dobu, co do naší kultury proudí, natolik zdomácněly, že nikdo ani nezaváhá nad jejich obsahem .
chrám v japonsku.jpg
Pokud byste se někdy chtěli do Japonska podívat, určitě máte možnost. Nejrychleji se zde dá dostat pomocí letecké dopravy, kdy cesta trvá okolo 15 hodin. Záleží ale samozřejmě na každém jak moc velký dobrodruh se v něm ukrývá. Je možnost se do Japonska také vydat na vlastní pěst. Nevýhoda je ale v tom, že oproti cestovní kanceláři nemáte po ruce delegáta, nebo průvodce. Nikdy byste si neměli zapomenout sjednat cestovní pojištění, protože pokud se vám v Japonsku něco stane a vy nebudete pojištěni, pak zaplatíte velký balík peněz, protože lékařská péče je zde velmi drahá.
duhový most.jpg
Zajímavostí je, že první lidé v Japonsku žili před 5 tisíci let, což je tedy starší doba kamenná. Písmo a buddhismus je zaznamenán už od 6. století př. n. l. Dlouhou dobu si Japonsko nepustilo na svou půdu žádné cizince. Až v roce 1850 byla země doslova donucena k otevření přístavu pro americké a evropské obchodníky.
Japonská architektura má rozhodně své kouzlo. Někteří by mohli tvrdit, že je doslova dech beroucí. Pokud patříte mezi milovníky přírody, určitě byste neměli vynechat návštěvu národních parků. Japonská příroda je navíc velmi rozmanitá, jelikož na jedné straně můžete narazit na horké prameny a na druhé zase na lyžaře. Lidé, kteří v Japonsku někdy lyžovali tvrdí, že je to mnohem lepší, než lyžování v Alpách, jelikož sníh je zde vlhčí. Máte samozřejmě možnost si odpočinout v minerálních lázních, kde vás čeká bohatý program. Ani ti, kteří mají rádi kulturu, nepřijdou vniveč. Rozhodně stojí za to navštívit japonské divadlo.
Milovníci kuchyně si také přijdou na své. Japonská kuchyně je totiž velmi rozmanitá a má co nabídnout. Velmi chutné je rýžové víno, na které tady narazíte v každé restauraci.
západ slunce za městem.jpg
Pokud máte někdy v plánu do Japonska zavítat, pamatujte si, že byste nikdy neměli smrkat na veřejnosti. Je to považováno za nepřípustné. Naopak ale, pokud budete na veřejnosti srkat a to ať už nápoj nebo jídlo, budete tím dávat na jevo, že vám chutná.
Věřte, že si určitě v této zemi každý přijde na své a kromě toho pojede domů s nezapomenutelnými zážitky a také plným břichem.